Меню сайту |
|
 |
Категорії розділу |
|
 |
Статистика |
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
 |
|
|
 | Каталог статей |  |
Твій вибір, твоя відповідальність
ТЕМА: ТВІЙ ВИБІР, ТВОЯ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.
Мета: вчити дітей приймати правильні життєві рішення, робити виважені вчинки замість того, щоб діяти імпульсивно; формувати почуття відповідальності за свої вчинки ; вдосконалювати вміння логічно мислити, висловлювати свою думку. Виховувати доброзичливість, людяність, тактовність і відповідальність.
Форма проведення: тренінгове заняття.
Обладнання: роздатковий матеріал, мікрофон, ватман, фломастери, колда з рибкою, великі аркуші паперу.
Якщо не я, то хто ж ?
Якщо не зараз, то коли?
Якщо я не для себе,
То хто ж для мене ?
(Гілель)
Хід заняття
Вчитель: Друзі, до нас завітали гості, тож давайте привітаємося з ними (учні вітаються). Ми розпочинаємо своє заняття.
Вправа « Привіт ! Мене звати…, а друзі називають…..»
( учасники заняття називають по черзі своє ім’я ).
Вчитель: Перед кожним заняттям ми повертаємося до наших правил роботи в групі. Я думаю, що ви їх знаєте, дотримуєтесь під час роботи. Якщо є якісь зміни, прошу назвати, якщо немає, то ваша згода працювати за цими правилами – два сплески в долоні.
ПРАВИЛА РОБОТИ В ГРУПІ
• Правило «тут і зараз».
• Правило піднятої руки.
• Правило відвертості й відкритості.
• Правило «Я».
• Правило активності.
• Правило конфіденційності.
• Працюємо, дотримуючись відведених часових рамок.
Вчитель. Любі друзі. Ви живете у чудовій країні –Україні, де існують цінності абсолютні, вічні ( віра, надія, любов), моральні, національні, громадянські, сімейні, цінності особистого життя. Наші духовні цінності впливають на те, як ми витрачаємо власний час, та на наш життєвий вибір.
За свої сьогоднішні вчинки ви відповідаєте та відповідатимете у майбутньому. Усвідомлення відповідальності за власне життя починається з уміння приймати відповідальне рішення, робити власний вибір.
Отже, тема сьогоднішнього тренінгу «Твій вибір, твоя відповідальність»
Епіграфом нашого заняття будуть слова Гігеля.
Вправа «Очікування». ( ваза з пуп’янками квітів).
Я пропоную подумати над тим, чого ви очікуєте від нашого заняття. Для виконання цієї вправи вам потрібно написати свої очікування на пуп’янках, озвучити і розмістити їх у вазі. Я очікую від вас активності, вашого вміння висловлювати й аргументувати свою думку( учасники заняття виконують вправу).І,можливо, від цього наші пуп’янки розквітнуть.
Вчитель. Ви вже,напевно, помітили, що я принесла до вас незвичайну гостю. Вона спокійно плаває собі в колбі з водою, почувається зручно, і має
все,що потрібно. Здається, що він цілком задоволений. Але що трапиться, якщо я переверну банку? Схоже, що з банки протікає вода, тече повільно і ніякого лиха не буде, чи так? Наш гість спокійно плаває у банці і всім задоволений. Я впевнена, що з ним все гаразд. А ви як думаєте ? Чи все в порядку у нашого гостя? Як ви думаєте, чи слід мені що – небудь зробити, якщо я несу відповідальність за цю рибку?
( Можливі пропозиції: «Перевернути банку в нормальне положення», «Випустити рибку в акваріум»)
Висновок. Зверніть увагу на те, наскільки рибка є залежною від мене.
Вправа «Мозковий штурм».
Коли ви були немовлятами, ви майже повністю залежали від інших людей, підростали, ставали більш самостійними і ваша залежність потроху зменшувалася.
Питання для виконання даної вправи:
1. В чому виявляється залежність немовляти від дорослих?
2. А як мала дитина залежить від інших людей?
3. У чому полягає ваша залежність від інших?
( На дошці прикріплюються листи з написами питань. По ходу відповідей учнів, ведеться запис на листах).
Немовля Дитина Підліток
Висновок. Настав час коли, ви несете відповідальність за свої вчинки! Молодь стає менш залежною, тому що вони стали більш відповідальними, а не просто тому, що подорослішали.
Вчитель. Дуже часто вам важко зробити правильний вибір у житті, особливо, тоді, коли ви опиняєтесь у складних ситуаціях. Вибір, який ви робите, суттєво впливає на ваш характер. Будувати своє життя на зразок свого кумира чи тієї людини, якою захоплюєтесь. Це – ваш вибір.
Вправа « Наш вибір».
( Учні об’єднуються в 2 групи за допомогою квіток, вибирають спікера, який буде презентувати роботу. Зробити презентацію «Наш вибір» ).Після виконаної вправи потрібно зробити висновок.
Вправа «Австралійський дощ».
Вчитель. Для виконання наступної вправи ми об’єднаємося в 2 групи за допомогою кольорових листків.
Вправа « Ситуація». Вам потрібно розв’язати дану ситуацію, підтвердивши статтями Кодексів. ( Виступи учнів).
Вчитель. Отже, я надіюсь, що ви усвідомили, що бути відповідальною людиною, значить дотримуватись норм законодавства тому, що наша відповідальність у майбутньому залежить від рішень, які ми приймаємо сьогодні.
(Звучить музика ).
Вчитель. Що станеться з нашою рибкою, коли я випущу її у річку? Чи потрібно, щоб хтось піклувався про неї ? Чому ?
Уявімо собі, що одного дня рибка, плаваючи в річці, помітить зірваний вітром листок, що пропливає над нею. І рибка, і листок обоє пливуть у воді, але що все – таки є суттєво різним у їхньому плаванні?
Ось так і ви можете прожити свої молоді роки активно, як «рибка», або ж пасивно, як самотній «листок». Риба сама вибирає, пливти їй проти течії чи за течією. Пливти за течією,звичайно, набагато легше, Ала, пливучи проти течії річки, риба має багато поживу і, таким чином, власне і живе. Осінні листки просто пливуть за течією, у них немає вибору, і вони назавжди залишаються там, куди їх приб’є хвиля.
І ви тепер є на тому етапі життя, коли кожен з вас повинен зробити вибір. Ким ви станете, «рибкою» чи « листком»? ( Музика стихає).
Вправа. « Хто ти: Активний творець чи самотній листок?» ( Учні виконують вправу. Відповідальність у 5 сферах).
Вчитель. Дії і вчинки людей, внаслідок яких виникає загроза її життю і здоров’ю, називається ризикованою поведінкою, а ситуація, в яку потрапляє людина, - ситуацією ризику.
Вправа. Вільний мікрофон.
Сьогодні до вас завітав інспектор КМ (_____________). У вас є нагода отримати відповіді на запитання, які вас хвилюють.
• Чи може кожна людина жити так, яке хоче? Що для цього потрібно?
• Чи справедливе твердження « Моє життя, як хочу так і живу?»
• Що важче: будувати життя чи пристосуватися до нього?
Вчитель. Ми вдячні Вам, ________, за відповіді на наші запитання.
Діти! Кожна людина, від Президента до дитини, повинна нести відповідальність за свої вчинки, якщо вона прагне бути творцем свого майбутнього. Цього можна досягти, якщо завжди відповідати за власну поведінку та власні вчинки. Тільки за таких умов ви можете зробити вірний вибір, досягти своєї мети і відкрити для себе нові можливості, замість того, щоб це за вас вирішував хтось інший.
Вчитель. Наше заняття має завершуватися, чи справдилися ваші очікування?
( Учні озвучують свої очікування).
Вчитель. На завершення нашого заняття я хочу повернутися до вислову, почути ваші вислови ( вислови по епіграфу).
Вчитель. Дякую усім за участь у роботі.
Вправа. «Я тобі бажаю…»
|
Категорія: Мої статті | Додав: Наталія (17.11.2014)
|
Переглядів: 895
| Рейтинг: 0.0/0 |
|
|
|